IZVRSTAN REZULTAT NAŠE NAJBOLJE MARATONKE

Lisa Christina Nemec druga na Honolulu maratonu!

Na Honolulu maratonu koji je održan danas nastupila je naša najbolja maratonka Lisa Christina Nemec i ostvarila izvrstan rezultat – drugo mjesto s vremenom 2:31:35!

Kako je u dva intervjua na portalu 3sporta.com (prvi, drugi) istaknula, Lisa je odlučila svoju trkačku sezonu okončati nastupom na prestižnom Honolulu maratonu na Havajima. Njene pripreme bile su tempirane za nastup na ovoj utrci. Utrka starta u ranu zoru, u 5:00 prema lokalnom vremenu, najviše zbog visokih dnevnih temperatura, ali ove godine nije bilo velike vrućine – padala je kiša i bilo je dosta vjetrovito, vrijeme nije bilo pogodno za jako brzu utrku.

Lisa je odmah na početku utrke pokazala da će biti među vodećima, nakon 10 km bila je u grupi na petom mjestu, a nakon 21. km zauzimala je treću poziciju. Nakon 30. kilometra smanjila je razmak iza Kenijke Isabella Ochichi na dvadesetak sekundi. Stvari su se promijenile nakon toga i Lisa je prešla na drugu poziciju koju je očuvala do kraja utrke. Nagrada za drugo mjesto je $16.000.

Kod muškaraca prva dva mjesta zauzeli su Kenijci Wilson Chebet (2:15:35) i Paul Lonyangata (2:16:04), a treći je utrku završio Etiopljanin Geb Abraha (2:16:27).