MALO NAS JE AL NAS IMA

Naši ironmani u Rothu i Nagyatádu

Proteklih su vikenda održana dva triatlona ironman distance, prošle nedjelje Challenge Roth u Njemačkoj, a ove subote eXtremeMan, Nagyatád u Mađarskoj. Oba su događaja okupila vrlo velik broj triatlonaca iz cijele Europe, pa tako i natjecatelja iz Hrvatske od kojih su neki postigli iznenađujuće dobre rezultate.

Challenge Roth triatlon je koji se u ironman distanci (3.8 km plivanja, 180 km vožnje biciklom i 42.2 km trčanja) održava od 1990. godine. Dionica plivanja odvija se na kanalu ušća rijeka Rajne, Majne i Dunava, 10 km izvan Rotha. 180 km vožnje biciklom sastoji se od dva kruga uglavnom kroz ravnicu južno od Rotha s jednom većom uzbrdicom. Na posljetku, maratonski dio ima nekoliko okretišta, a većina dionice je uz Kanal Rajna-Majna-Dunav. Cilj utrke je u samom centru grada Rotha.

Ove godine Challenge Roth završilo je 2.668 triatlonaca individualaca, od kojih 442 žene. Iako je utrku započelo više od 3.500 natjecatelja, zbog ekstremnih vremenskih uvjeta, temperature koja se penjala i do +34 stupnja Celzijusa, broj odustalih bio je zaista velik.

Od natjecatelja iz Hrvatske najbolji rezultat ostvario je Andrej Vištica plasirajući se na 8. mjesto u ukupnom poretku s vremenom 8:28:26, 186. mjesto u ukupnom poretku osvojio je Goran Pongračić, TK 042 iz Varaždina s vremenom 10:06:24, a Saša Moslavac iz Varaždina, član TK Međimurje 11:06:23 plasirao se na 676 mjesto. Uzevši u obzir ukupan broj sudionika, vremenske uvjete utrke i podatak da Pongračić i Moslavac nisu profesionalci iza kojih stoje timovi ljudi ovo su itekako značajni rezultati.

U ženskoj konkurenciji nismo imali natjecateljica.

Rezultati

U Mađarskoj u gradu Nagyatád u subotu je održan 25. po redu eXtremeMan triatlon, također IM distance. Vremenski uvjeti bili su podnošljivi uz toplih 28 stupnja Celzijusa, ali uz vjetrić koji je pridonosio osjećaju svježine.

Od hrvatskih natjecatelja u muškoj konkurenciji ostvareni su sljedeći rezultati:

79. mjesto od 507 triatlonaca zauzeo je Marko Goljak vremenom 11:08:57, 294. mjesto Zvonimir Marinčić 13:00:19, 298. Valent Božić u vremenu 13:03:19, 443. mjesto Josip Dikon član TK Jarun, Zagreb, 14:49:50, 491. mjesto Miljenko Rožmarić MIC 15:56:51 i 492. mjesto Franjo Kršinić Fran član TK Zagreb vremenom 15:58:34.

U konkurenciji žena izvanredno 6. mjesto od 48 natjecateljica osvojila je Jasmina Ilijaš, članica Trkačkog kluba Marathon 95 iz Varaždina završivši svoj prvi triatlon ironman distance u 11:36:57. Karla Čović, iskusna triatlonka članica TK 042 iz Varaždina zauzela je 27. mjesto rezultatom 13:53:00.

Rezultati

Mladu maratonku Jasminu Ilijaš, koja je svojim prvim nastupom na triatlonu ironman distance i vrhunskim plasmanom pokazala izuzetan talent za triatlon, zamolili smo za kratak intervju nakon završene utrke.

Autor: 3sporta / foto: Challenge Roth