IDUĆE GODINE - SVJETSKO PRVENSTVO

Održan CRO100 – festival ultramaratona i pojedinačno PH na 100 km

Jučer je u Svetom Martinu na Muri održan CRO100 – sportski događaj koji se sastoji od utrka na 25, 50 i 100 kilometara, a najduža je utrka ujedno bila i pojedinačno državno prvenstvo na 100 kilometara. Na 100 km natjecale su se i štafete do 20 članova.

AK Sljeme ponovno se pokazao kao izvrstan organizator, a to su prepoznali i iz Međunarodnog udruženja ultramaratona, čija je inspekcija bila zadovoljna organizacijom i popratnom infrastrukturom. Prošlogodišnja i ovogodišnja utrka u Svetom Martinu zapravo su svojevrstan test organizacije za Svjetsko prvenstvo u trčanju na 100 kilometara koje će se na ovoj istoj stazi održati 2018. godine.

Ovo je bilo drugo izdanje utrke CRO100, a novost od prošle godine je štafetna utrka na 100 kilometara koja je s mnogobrojnim članovima unijela dinamiku i pozitivni kaos u polagani ritam ultramaratonske utrke.

20170909-08_02_26-IMG_4465

Na stotki su slavili gosti iz susjedne Mađarske – kod muškaraca Bene Armin te kod žena Terezia György. Najbrži domaći ultraš bio je Matija Zdravec iz TK Marathon 95 Varaždin s vremenom 8:57:42, no nije bio prijavljen za Prvenstvo Hrvatske pa je novi prvak na 100 km drugoplasirani Igor Letinčić iz AK Sljeme s 9:29:20. Treće mjesto među hrvatskim trkačima zauzeo je njegov klupski kolega Vedran Krčadinac s 9:44:57 koji je ujedno i drugi na Prvenstvu Hrvatske. Treći na PH na 100 km je trkač Olimpik Umag Marko Milevoj koji je utrku završio za 10:08:24 h.

Nova državna prvakinja je Adrijana Šimić, iz AK Sljeme, i njeno vrijeme je 10:31:56, a viceprvakinja je Radmila Maksimović iz AK Šibenik s vremenom 10:56:14.

Primijetimo da na utrci nisu nastupile neke od najboljih hrvatskih ultramaratonki, a razlog tomu su pripreme za jedan od najtežih ultramaratona na svijetu – Spartatlon.