BRAVO DEJANE!

Patrčević treći na Challengeu Barcelona

U nedjelju je u Španjolskoj održana utrka ironman distance u seriji Challenge. Od hrvatskih PRO natjecatelja nastupili su naši najbolji triatlonci na toj distanci – Dejan Patrčević i Andrej Vištica.

Ovo je predposljednja utrka Challenge serije ove godine (od njih 13 na ukupno tri kontinenta), slijedi još jedna 6. studenog 2011.u Cape Townu.

Start i cilj ove utrke lociran je u gradu Callela (pokrajna Costa del Maresme) koja je smještena 58 kilometara istočno od Barcelone. Plivalo se u moru, bicikl se vozio uz obalu, tri kruga s (manje-više) ravnim profilom staze. Trkački segment (također uz obalu i kroz grad) brojao je četiri kruga s ciljem smještenim u centru grada. Na utrci je sudjelovalo oko 1.800 natjecatelja, a organizatori procjenjuju da samu utrku prati oko 35.000 navijača uz stazu!

U muškoj konkurenciji pobijedio je Alonso Clemente (8:15:25), drugi je završio Per Bittner (8:18:53) dok je naš Dejan Patrčević završio utrku na 3. mjestu (8:23:10).

U ženskoj konkurenciji pobjedila je Michelle Mitchell (9:15:00), druga se plasirala Erika Csomor (9:18:47) i treća Lucy Gossage (9:21:01).

Kako do objave ovog teksta Andrej Vištica nije na popisu natjecatelja koji su završili utrku (do 6 km trčanja je bio među prvih 15 natjecatelja) pretpostavljamo da je odustao radi problema s nogom koje je imao prije natjecanja.

Od naših utrku su završili i Josip Miladin Živković (09:37:56 h – 51. mjesto), Aleksandar Grah (10:10:49 h – 122. mjesto), Gorana Jelić-Mrčelić  (12:20:17 h), Davor Škare (11:40:12 h), Dario Kučić (11:44:51 h) i Damir Kukoč (13:55:00 h).