SAMO GOREEEEE....

Rogini utrka na brdo uz rekord staze

Ovog vikenda u Prigorcu, uz Ivanščicu održano je prvenstvo Varaždinske županije u vožnji na brdo 2011… Prema očekivanju najbrži je bio dvojac varaždinskih biciklista koji vozi za Loboriku, Radoslav Rogina i Kristijan Đurasek.

Stazu dugačku 3400 metara, najbrže je odvozio varaždinski olimpijac i najbolji biciklist Radoslav Rogina. Iskusni Rogina “pregazio“ je 3,4 brdska kilometra za 7 minuta i 54 sekunde, što je i rekord ove staze. Drugo mjesto osvojio je njegov klupski kolega iz Loborike, također Varaždinac Krisijan Đurasek, koji je brdski uspon svladao za 8.46. Osim titule prvaka Varaždinske županije, Rogina je osvojio i nagradu od 1.000 kuna koju su osigurali organizator i grad Ivanec.

Tek iza ovog profesionalnog dvojca, plasirali su se članovi BD Sloga, junior Marko Herceg te kadeti Bruno Vuglovečki i Bernard Pačandi. Hercg je i postao prvak u juniorskoj konkurenciji, a Vuglovečki u kadetskoj.

On najmlađi, u kategoriji početnika, vozili su stazu dužine 1800 metara, a najbrži je bio Ivica Keretić, ispred Svena Jakopovića i Leonarda Pačandija.