Home Ostalo Uspješno završena prva Regionalna duatlon liga

SUBOTA 29.03.2014. – KOSTRENA
Uspješno završena prva Regionalna duatlon liga

74
0

Po prekrasnom sunčanom vremenu održana je posljednja 4. utrka Prve Regionalne Duatlon Lige, triatlon Regije 2 (Istrska, Primorsko-Goranska i Ličko-Senjska Županija) u kojoj su sudjelovali uz natjecatelje iz 4 regionalna triatlon kluba; TK Pula, TK Matulji, TK Rab i TK Rival članovi više atletskih i biciklističkih klubova kao i razni rekreativci te školska i predškolska djeca u organizaciji TK RIVAL – Ri.

Du Motion 300×250 5

Nakon održanog 4. Kola Duatlon Lige regije 2 proglašeni su najbolji triatlonci lige u disciplinama sprint i supersprint duatlonu te najbolji početnici kadeti u A i B kategorijama duatlona i Cici duatlona za najmlađe.

U Sprint Duatlonu (5000m 1.trčanje, 20Km bicikla, 2500m 2.trčanje) pobjednici su u muškoj konkurenciji sa 3 pobjede Blaž Barac, triatlonac TK Rival iz Rijeke, te u ženskoj konkurenciji Tea Miloš iz TK Pula.

Kod natjecatelja Supersprint Duatlona (5000m 1.trčanje, 10Km bicikla i 1250m 2.trčanje) pobjednik je sa ukupno 3 pobjede Leon Pandža u kategoriji kadeta, Ivan Vuletić u kategoriji mlađih kadeta, Manuela Štefančić u kategoriji juniorki, Dorotea Čargonja u kategoriji kadetkinja i Lea Šešelja u kategoriji mlađih kadetkinja, svi TK Rival. U kategoriji rekreativaca najbolji je bio individualac Rene Rubeša.

Kod najmlađih, u Duatlonu B (500m trčanja, 2000m bicikla i 250m trčanja) pobjednik kod kadeta je Moris Valinčić, kod mlađih kadeta Gabriel Barac, dok je u kategoriji djevojčica kod kadetkinja bila najbrža Tea Begonja, dok je kod mlađih kadetkinja pobjednica je Mia Konović iz TK Pula koja je imala isti broj bodova u 3 utrke kao i Karla Burburan iz TK Rivala, ali je u međusobnim omjerima imala bolje rezultate.

U najmlađim kategorijama, na utrkama duatlona A za mlađe od 2005.godišta (250m trčanje, 1000m bicikla i 125m trčanja) pobjednik je u kategoriji dječaka Niko Rubeša, kod djevojčica Aurora Valinčić, oboje TK Rival.

Ukupni poredak lige po postoljima i kategorijama je slijedeći:

SPRINT DUATLON:

MUŠKARCI: 1. Blaž Barac TK RIVAL 2. Damir Šegota TK RIVAL 3. Petar Smojver TK RIVAL
ŽENE: 1. Tea Miloš TK PULA

SUPERSPRINT DUATLON:
JUNIORKE: 1. Manuela Štefančić TK RIVAL
KADETINJE: 1. Dorotea Čargonja TK RIVAL 2. Andrea Juričić TK RIVAL 3.Lucija Petrović TK RIVAL
KADETI: 1. Leon Pandža TK RIVAL 2. Marin Jotanović TK RIVAL 3. Matko Mrakovčić TK RIVAL
ML KADETKINJE: 1. Lea Šešelja TK RIVAL 2. Josipa Vuletić TK RIVAL 3. Irina Puvača TK RIVAL
ML KADETI: 1. Ivan Vuletić TK RIVAL 2. Rene Zbašnik TK RIVAL 3.Marko Veličković TK PULA

DUATLON A:
POČETNICI: 1. Franko Grgurić TK RIVAL 2. Niko Rubeša TK RIVAL 3. Lovro Pandža TK RIVAL
POČETNICE: 1. Nicole Fornažar TK PULA 2. Aurora Valinčić TK RIVAL 3. Lana Vale TK RIVAL

DUATLON B:
ML KADETKINJE: 1.Karla Burburan TK RIVAL 2. Mia Konović TK PULA 3. Nina Randelj TK RIVAL
ML KADETI: 1. Gabriel Barac TK RIVAL 2. Sven Vale TK RIVAL 3. Erik Adamec TK RIVAL

CICI DUATLON:
KADETKINJE: 1. Tea Begonja TK RIVAL
KADETI: 1. Moris Valinčić TK RIVAL, 2. Roko Maršić TK RIVAL 3. Jakov Veršić TK RIVAL

U utrkama Prve Regionalne Duatlon Lige u 4 kola ukupno je nastupilo više od 120 riatlonaca, atletičara, biciklista i rekreativaca.

Na sastanku natjecatelja i rukovodstava triatlon klubova regije, uz domjenak i dodjelu odličja organizacija i rezultati ocijenjeni su najvišim ocjenama te je dogovoreno da će se ovo natjecanje definitivno pretvoriti u tradicionalne susrete početkom svake slijedeće natjecateljske triatlon sezone.

Triatlon Klub Rival je kao organizator naveo da već početkom aprila kreče tradicionalna ” Mala liga u trčanju” koja se organizira za školsku i predškolsku djecu u pet tjednih kola se dok za kraj travnja priprema ” “Biciklijada Jurdani – Jelenje” kojom ćemo povezati rodna mjesta naših članova, triatlonaca stradalih prošle godine na pripremama, Dejana Ljubasa i Dalibora Kalčića.

U tijeku je i inicijativa TK Rivala i PD Obruč iz Jelenja da se po njima nazovu dva uspona na Hahlić putem kojih su svakodnevno trenirali za najteže utrke.

Rezultati utrke 4. kola i potpuni poredak biti će objavljeni na webstranicama kluba www.rival.hr

Album fotografija SPRINT i SUPERSPRINT DUATLON, D.Gruber:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.447875375316066.1073741888.281627521940853&type=1

Album Fotografija DUATLON A najmlađi, D. Gruber:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.447875375316066.1073741888.281627521940853&type=1

Album fotografija DUATLON B i CICI DUATLON, D. Gruber:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.447886108648326.1073741890.281627521940853&type=3

Album fotografija natjecanja S. Mrakovčić:
https://www.facebook.com/silvija.mrakovcic/media_set?set=a.10201765231075622.1073741852.1326667813&type=1

 

Autor: Damir Gruber

(74)

TRČIMO! 300×250

Vrijedi pročitati