PROLJEĆE JE VRIJEME ZA TRČANJE

UTRKE ZA USKRSNI VIKEND – Trčalo se diljem Hrvatske!

Uskrsni produženi vikend bio je prepun raznovrsnih utrka koje su se trčale diljem Hrvatske, a događajima je pogodovalo i vrijeme. Na sjevernom dijelu održao se Dravski Ultracross, zapadno se trčao zanimljivi Compressport IstraTrek, a jug je imao čak dvije utrke, jednu u Splitu, a drugu u Dubrovniku.

Hrvatska postaje trkački sve aktivnija i zanimljivija, kako domaćoj populaciji tako i inozemnim gostima.

*COMPRESSPORT ISTRATREK

U subotu 26. ožujka 2016. održan je Compressport IstraTrek u organizaciji SRK Alba. Trčalo se na području Gračišća i okolice u kategorijama Ultra 40km, Challenger 21 km i Light 10 km. U Light kategoriji prva tri mjesta kod muškaraca osvojili su Valter Cetina (1:03:07), Ervin Radulović (1:03:08), Vladimir Šimović (1:07:07). Prva tri mjesta kod žena osvojile su Patricia Golja (1:16:47), Maja Vančina (1:18:03), Ana Blečić (1:19:41).
U Challenger kategoriji prva tri mjesta u muškoj skupini osvojili su Robert Orehoci (2:11:55), Luka Bakarić (2:11:56) i Dean Sošić (2:12:56). Kod žena prva tri mjesta osvojile su Mateja Blažević (2:20:33), Jelena Sekelj (2:42:47) i Tamara Ravnak (2:43:09).

U Ultra kategoriji prva tri mjesta kod muškaraca osvojili su Andraž Hribar (4:04:25), Toni Vencelj (4:27:16) i Jure Cebasek (4:33:19). Kod žena prva tri mjesta osvojile su Katja Vencelj (4:31:26), Meta Dagarin (4:45:02) i Jelena Brezak (5:19:27).

Utrku je otrčalo čak 413 natjecatelja te je svakom od njih organizator darovao bocu vina koju su napunila „Vina Matošević“, a najbolji su dobili i posebne nagrade. Ostale rezultate možete pogledati ovdje: https://stotinka.hr/hrv

*MARJANSKA SKALINADA SPLIT

Četvrta Marjanska skalinada održana je 28. ožujka 2016., na Uskrsni ponedjeljak. Prijavljeno je 183 natjecatelja od kojih je najstariji bio Neven Svetec sa 80 godina, a najmlađi Pavo Bošković koji će u svibnju navršiti četiri godine. Natjecatelji su trčali od Solurata do Telegrina te su prešli 819 skala odnosno 1320 metara.

U muškoj kategoriji najbrži je bio Ante Živković iz Metkovića koji je postavio i novi rekord splitske utrke s vremenom od 7 minuta i 83 stotinke. Drugi je bio Marinko Duka (7:12), a treći Dalibor Vujević (7:25). U ženskoj kategoriji pobijedila je Nataša Šustić iz Splita s vremenom 8:58. Druga je bila Katarina Kokan (9:05), a treća Petra Koceić (9:50).
Ostale rezultate možete pogledati ovdje.

Marjan

*DRAVSKI ULTRACROSS VARAŽDIN
Peti po redu Dravski ultracross održan je 28. ožujka 2016. u organizaciji varaždinskog trkačkog kluba Marathon 95. Prijavilo se ukupno 95 trkača i trkačica iz cijele okolice, uključujući i trkače iz susjedne Slovenije.
Start je bio kod pješačkog mosta na Dravi u Varaždinu, a utrka je dugačka 16 kilometara.
U muškoj kategoriji pobijedio je Matija Zadravec, član Kotoripskih begača, s vremenom 58:23, a u ženskoj je pobijedila Mirela Turk, članica Marathona 95, koja je trasu pretrčala za 1 sat i 13 minuta.
Drugi u muškoj kategoriji je Mario Špoljar (AK Oroslavlje), a treći Damir Balaško (AK Rudolf Perešin). Druga u ženskoj kategoriji je Alenka Horvat (AK Varaždin), a treća Katarina Nestić (TK Međimurje). Rezultati: ovdje.

Marathon

*DUBROVNIK RUN

U subotu 26. ožujka 2016. godine u 12 sati održala se prva utrka Dubrovnik Run lige. Start utrke je bio na Rijeci dubrovačkoj, a dužina utrke je iznosila 6 kilometara. Događaj je obilovao lijepim vremenom i odličnim druženjem. U muškoj kategoriji pobijedio je Ante Živković s vremenom 20:56, drugi je bio Enis Hrustić (21:15), a treći Luka Čupić (22:32). U ženskoj kategoriji pobijedila je Maja Bonačić s vremenom 25:41. Druga je bila Nela Madeško (28:33), a treća Doris Cvitić (29:52).