POZDRAV SUNCU NOĆU

Zadrom se trčalo noću – održan 2. Zadar night run

Ivan Pikunić pobijedio je u utrci na stazi od 10 kilometara  na drugom natjecanju Zadar night run, koji je održan preksinoć, dok je  Juraj  Bilaver bio najbrži na stazi od pet kilometara, a Tomislav Rupić na stazi  2,5 kilometara. Najbrža trkačica na 10 kilometara dugoj stazi bila je Danijela Kuna, Katarina Buktenica pobijedila je u utrci na pet kilometara,  a Urška Arzenšek na stazi od 2,5 kilometra.

– Kada vidite da se tako veliki broj ljudi bavi trčanjem, da uživaju u natjecanju, da su sretni, naravno da smo i onda mi u organizaciji zadovoljni. Ove godine imamo više od 200 trkača više nego prošle godine, rekao je Jure Šango.

Na natjecanju, kojeg su organizirali Triatlon klub Zadar i Atletski  sportski klub Zadar, sudjelovalo je više od 600 trkačica i trkača, koji su  se natjecali na istoj stazi, koja je imala tri dužine, one od 2.5, 5 i 10 kilometara.

U povijesnoj jezgri grada trčali su i stariji i mladi, i domaći i turisti,  Zadar je te večeri odisao zdravom sportskom atmosferom, posebice na  cilju na Pozdravu suncu, gdje je atmosfera bila kao na kakvom partiju.  Glazba je bila dinamična, a osim trkačica i trkača, na cilju je bio iznimno velik broj gledateljica i gledatelja koji su bodrili svoje favorite.

Najveći broj natjecatelja je bio iz Zadra,  10 do 15 posto ljudi je došlo  iz drugih dijelova Hrvatske, a bilo je i nešto turista: Nizozemaca,  Šveđana, Austrijanaca, Slovenaca…

Voditelj događanja bio je Ante Dujić, koji je animirao sudionike, a  najbolji su dobili i poklone. Utrka je imala i humanitarni karakter, budući da novac prikupljen kotizacijom ide za  udrugu Plavi galeb za pomoć potrebitima.

Službena stranica: zdnightrun.com