Naslovna Trčanje Rezultati utrka Završila četvrta sezona Kros lige Globetka

8. KOLO, ČAKOVEC 14.11.2015.
Završila četvrta sezona Kros lige Globetka

33
0

Posljednjim osmim kolom uspješno je završila čevrta sezona Kros lige Globetka, koja je protekle subote po dobrim vremenskim uvjetima okupila 126 trkačica i trkača.

Pobjednici ovog posljednjeg osmog kola bili su na 7,8 km Josip Lacković, član AK Sloboda Varaždin s rezultatom 28 minuta i 55 sekundi dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bila Nina Dobša (AK Međimurje Čakovec) sa 32 minute i 5 sekundi. Na kraćoj dionici od 3,6 km pobijedio je David Verli (AK Međimurje) sa 13 minuta i 11 sekundi a kod žena Lea Kos (USR Sv. Juraj na Bregu) sa 16 minuta i 47 sekundi.

DU Motion 2017. u vijesti

Odmah nakon utrke na Gradskim bazenima u Čakovcu održano je i proglašenje za 2015. godinu na kojem su se nagrade i odličja dijelile na obje dionice, po kategorijama ali i u ukupnom poretku. Ukupan pobjednik lige za 2015. na 7,8 km u muškoj konkurenciji postao je Josip Lacković, član AK Sloboda, ispred Martina Srše i Marijana Huzjaka (oba AK Međimurje). U konkurenciji žena najbolja je bila Danijela Krobot (Kotoripski begači) ispred Božice Horvat (AK Međimurje) i Alenke Horvat (AK Sloboda). Na kraćoj dionici od 3,6 km pobijedila je kod žena Lea Kos, članica USR Sveti Juraj na Bregu, druga je bila Ivanka Horvat (AK Međimurje) a treća Lidija Levačić (USR Sveti Juraj na Bregu), dok su kod muškaraca pehare za najbolju trojku u 2015. godini kući ponijeli: pobjednik Mario Horvat (AK Međimurje), drugoplasirani Marko Novak, (individualac) i  trećeplasirani Goran Mihnjač (Mura Čakovec).

U 2015. godini u osam održanih kola u prosjeku je nastupilo 124 trkačica i trkača, dok je broj onih koji su barem jednom trčali premašio brojku 200. Od početka lige 2012. godine pa do danas u ligu se uključilo 350 trkačica i trkača. Natjecanje su podržali pokrovitelji Grad Čakovec i Međimurska županija a velika pomoć u realizaciji došla je i od sponzora Međimurje plina, Design studija Reci da, Vizije, Vinarije Cmrečnjak i Cvjećarnice Iris Miklavec. Posebno zadovoljstvo bilo je sudjelovati na samom proglašenju na Gradskim bazenima, koje je proteklo u odličnoj atmosferi kojoj su svojim gastro delicijama uvelike pridonijeli i sami sudionici kros lige.

Već krajem siječnja u 2016. godini započet će 5. sezona lige, koja će imati isti broj kola i sličan razmak između pojedinih kola. Kros liga Globetka održava se dakle tijekom cijele godine u svim godišnjim dobima što je poticaj građanima da budu stalno u pogonu i na taj način redovito rade na održavanju svog zdravlja.

Ukupni poredak 

3,6 km žene: 1. Lea Kos, Pleškovec (USR Sport za sve Sv.Juraj na Bregu) 587 2. Ivanka Horvat, Mali Mihaljevec (AK Međimurje) 584 3. Lidija Levačić, Čakovec (USR Sport za sve Sv.Juraj na Bregu) 570 4. Sandra Vaser, Mihovljan 569 5. Katja Huzjak, Novo Selo Rok 567; 

3,6 km muškarci: 1. Mario Horvat, Mali Mihaljevec (AK Međimurje) 594 2. Marko Novak, Mali Mihaljevec 572 3. Goran Mihinjač, Čakovec (Mura) 562 4. Vedran Rešetar, Novo Selo Rok 554 5. Lovro Žbulj, Čakovec (AK Međimurje) 552; 

7,8 km žene: 1. Danijela Krobot,Prelog (Kotoripski begači)  610 2. Božica Horvat, Čakovec (AK Međimurje) 581 3. Alenka Horvat, Novo Selo Rok (AK Sloboda) 573 4. Dina Androić, Varaždin 534 5. Mirjana Mlinarić, Prelog 529 ; 

7,8 km muškarci: 1. Josip Lacković, Lovrečan (AK Sloboda) 600 2. Martin Srša, G.Koncovčak (AK Međimurje) 588 3. Marijan Huzjak, Novo Selo Rok (AK Međimurje) 567 4. Bojan Vozlič, Ormož (AK Ormož) 564 5. Tihomir Cenko, Ludbreg (AK Sloboda) 543; 

 

Poredak po kategorijama

3,6 km:  
juniorke: 1. Katja Huzjak, Novo Selo Rok 567 bodova 2. Petra Kržina, Čakovec (AK Međimurje) 405 3. Laura Levačić, Čakovec (USR Sport za sve Sv.Juraj na Bregu) 321 seniorke Ž20: 1. Lea Kos, Pleškovec (Sv.Juraj na Bregu) 587 2. Ana Lovrenčić, Čakovec (Mura) 478; 
seniorke Ž30: 1. Ivanka Horvat, Mali Mihaljevec (AK Međimurje) 584 2. Ingrid Štefičar, Varaždin 509 3. Vlatka Hajdinjak Trstenjak, Mihovljan 500; 
veteranke Ž40: 1. Lidija Levačić, Čakovec (USR Sport za sve Sv.Juraj na Bregu) 570 2. Sandra Vaser, Mihovljan 569 3. Srebrenka Šenji, Sv.Juraj na Bregu (AK Međimurje) 523; 
juniori: 1. Lovro Žbulj, Čakovec (AK Međimurje) 552 2. Rene Horvat, Mali Mihaljevec (AK Međimurje) 515 3. David Verli, Cirkovljan  (AK Međimurje ) 471; 
seniori M20:  Marko Novak, Mali Mihaljevec 572 2. Vedran Rešetar, Novo Selo Rok 554 3. Marko Bobičanec, Novo Selo Rok (AK Međimurje) 539; 
seniori M30: 1. Kristijan Sobočan, Lapšina 439 2. Darko Bacinger, Čakovec (Mura) 366 3. Kristijan Horvat, Mali Mihaljevec 305; 
veterani M40: 1. Mario Horvat, Mali Mihaljevec (AK Međimurje) 594 2. Goran Mihinjač, Čakovec (Mura) 562  3. Miroslav Horvat, Mali Mihaljevec 526; 
veterani M50: 1. Zvonko Horvatić, Čakovec (AK Međimurje) 533 2. Danijel Štefičar, Štefanec (AK Međimurje 495 3. Valentin Šipuš, Mala Subotica (USR Sport za sve M.Subotica) 486 ; 
veterani M60: 1. Teodor Pichler, Varaždin (HSV Klagenfurt) 418 2. Zvonimir Tumpić, Varaždin (Omega box) 408 3. Ivan Vuković, Savska Ves 383; 
veterani M70: 1. Stjepan Bernat, Ivanovec (AK Međimurje) 397;  

7,8 km: 
juniorke: 1. Nina Dobša, Čakovec (AK Međimurje) 300 2. Karla Dujić, Čakovec (AK Međimurje) 169 3. Lucija Žbulj, Čakovec (AK Međimurje) 89;  
seniorke Ž20: 1. Viktorija Sakač, Mali Mihaljevec (TK Marathon 95) 527 2. Andrea Hoblaj, Prelog (AK Sloboda) 444 3. Valentina Belović, varaždin (AK Sloboda) 100; 
seniorke Ž30: 1. Dina Androić, Varaždin 534 2. Ana Kralj, Čakovec (AK Međimurje) 3. Renata Jambrošić, Sveta Marija 422; 
veteranke Ž40: 1. Danijela Krobot,Prelog (Kotoripski begači)  610 2. Božica Horvat, Čakovec (AK Međimurje) 581 3. Alenka Horvat, Novo Selo Rok (AK Sloboda) 573;  
veteranke Ž50: 1. Mirjana Mlinarić, Prelog 529; 
juniori: 1. Filip Peras, Plešivica (AK Međimurje) 175 2. Luka Dodlek, Miklavec (ČPK) 162 3. Filip Turk , Čakovec (AK Međimurje) 155; 
seniori M20: 2. Martin Srša, G.Koncovčak (AK Međimurje) 588 2. Tadej Pajtler, Sv. Urban (AK Međimurje) 531 3. Davor Risek, Novo Selo Rok 520;
seniori M30: Tihomir Cenko, Ludbreg (AK Sloboda) 543; 2. Darko Pleh, Čakovec (AK Međimurje)  538 3. Tomica Dodlek, Belica 475 ; 
veterani M40:   1. Marijan Huzjak, Novo Selo Rok (AK Međimurje) 567 2. Bojan Vozlič, Ormož (AK Ormož) 564 3. Ivan Čorba, Varaždin ((TK Marathon 95) 535; 
veterani M50: 1. Josip Lacković, Lovrečan (AK Sloboda) 600 2. Stjepan Koraj, Čakovec (AK Međimurje) 528 3. Ivan Novak, Poljana Biškupečka 496; 
veterani M60: 1. Ivan Golob, Ormož (TK Ormož) 468 2. Dragan Nedelkovski, Nedelišće (AK Međimurje) 366 3. Dragutin Gašparić, Sveta Marija 342

Kros liga Globetka 2015 Ukupan poredak nakon 8 kola.pdf Kros Liga Globetka 2015 Rezultati 8.kolo.pdf

 

 

Autor: Mario Dobša

(33)

Sve za trčanje

Vrijedi pročitati

DU Motion 2017 – back 1
DU Motion 2017 – back 1