PLASMAN NA SP

Danijela Kuna i Nikolina Stepan rasturile Linz!

Dok su se proteklog vikenda po cijeloj Hrvatskoj održavale utrke na raznim distancama, mnogobrojni trkači i trkačice iz Hrvatske odlučili su se za nastup izvan naših granica. Za nas osobito zanimljiva utrka bila je u Linzu gdje je održan Oberbank Linz Donau marathon – s našim pobjednicama!

 

Velika utrka u malom gradu – moglo bi se reći za Linz maraton koji je ove godine na svoje utrke privukao više od 19.000 trkačica i trkača. I dok je u muškoj konkurenciji pobijedio trkač iz Kenije, Anthony Maritim koji je maraton istrčao za 2:09:11,  prava se drama odvijala u ženskoj konkurenciji.

- Marketing -

Danijela Kuna, koja nastupa za AK Dubrovnik za samo jednu sekundu odnijela je pobjedu na utrci ispred druge hrvatske trkačice Nikoline Stepan iz AK Svetice Zagreb. Danijelino vrijeme je 2:43:55, a Nikolinino 2:43:56. Obje su tim rezultatima popravile svoje osobne rekorde.

– Utrka je bila dosta uzbudljiva i nepredvidiva do samog kraja. Isprva je vodstvo imala iskusna atletičarka iz Slovenije koju sam pretekla na 28. km. Dobro sam se osjećala sve do 35 km, a onda sam se opustila i pala u tempu što me na kraju gotovo koštalo pobjede jer me Nikolina počela sustizati. Na kraju je konačni plasman i pobjedu odlučio završni finish od 200 m. Vrlo sam sretna postignutim rezultatom koji je ujedno norma za svjetsko prvenstvo u Londonu. – svoje je dojmove o utrci rekla pobjednica Danijela Kuna.

Ono što posebno veseli je da su ovom utrkom obje naše predstavnice ispunile normu za nastup na Svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu!

– Maraton u Linzu stvarno je najbolja utrka na kojoj sam nastupila do sada! Organizacija je fenomenalna, a atmosfera tijekom cijele utrke ludilo! Odličan je osjećaj biti dio svega toga. S obzirom da sam zadnjih tjedana imala dosta problema s nogom, izvukli smo koliko god se moglo iz svega i jako sam zadovoljna rezultatom! Naravno, bilo bi slađe da sam bila sekudu brža i pobijedila, ali ne može baš svatko u maratonu izgubiti za sekundu, treba i to znati!  – izjavila je Nikolina Stepan nakon utrke.

Službena stranica utrke

Linz

Foto: Linz Marathon / Klaus Mitterhauser www.klaus-mitterhauser.at 

 

Nema postova za prikaz