NADMAŠIO SVA OČEKIVANJA

[FOTO] 468 trkačica i trkača na Perskindol noćnom maratonu Bundek

Na prvom noćnom maratonu u nas, u subotu je na zagrebačkom Bundeku i savskom nasipu 468 trkačica i trkača istrčalo svoj jedan, dva, tri ili četiri kruga od 10 kilometara. Nekima prvi “cener”, nekima trocifreni po redu maraton, svi redom uživali su u neuobičajenoj atmosferi utrke pod zvijezdama.

Kao prva utrka ovog tipa, osim što je posebna po vremenu održavanja – start u 20:30 h, odmah je dobila i internacionalni karakter – više od 10% trkača koji su sudjelovali bili su strani državljani, i to iz Australije, BiH, Bugarske, Kanade, Makedonije, Moldavije, Poljske, Rumunjske, Slovenije, Srbije, SAD-a i Velike Britanije.

Ovu se, drugačiju utrku, usudio organizirati Atletski Klub Sljeme Zagreb, niti ne sanjajući da će odaziv trkača biti gotovo dvostruk od predviđanog, pa je točna brojka od 468 trkača – od toga 184 žene i 284 muškaraca bila popriličan zalogaj za prvi put, no, već iskusni organizacijski lisci, sljemenaši su odradili posao na zavidnom nivou.

Najbrži su svoj jedan krug od 10 km istrčali Dejvid Kolić 39:21 min, AK Istra, nakon njega stigao je Damir Matotek u 43:14 min TK Kotoripski begači,  i Hrvoje Špoljar u 44:00 min. Jedan krug ukupno je istrčalo 78 trkača. Od 107 trkačica cenera u cilj su redom ušle, Martina Ilijanić u 48:21 min, AK Sljeme, zatim Valetina Valjak – 49:10 min, AK Zagreb ULIX,  i Doris Blažević 51:20 min.

Polumaratonaca je bilo 145, od kojih 42 žene i 103 muškarca. Bojana Bjeljac iz AK Žumberak prva je završila utrku vremenom 1:35:11 h, nakon nje Vedrana Ilijevski – 1:40:03 h, te Sandra Bogdanović – 1:43:14 h. Željko Legac dva je savska kruga istrčao za 1:27:25 h, ispred Nenada Jovanovića – 1:27:42 h, ARK Fruška gora, Srbija, i Tihomira Fehervari – 1:29:45 h.

3/4 maratona, tj. malo više od 31.5 km istrčalo je 16 žena. S rezultatom 2:48:20 h bila je najbrža članica Brooks Running Teama Mara Pušec, zatim članica AK Sljeme Vjera Omrčen za 2:48:45 h, te minutu kasnije 2:49:47 h Andrijana Katalenić, Squash Tower. Tri kruga trčalo je 35 trkača, gdje je trećeplasirani u 2:31:13 h utrku završio Želimir Delač, MK Velika Gorica, ispred njega bio je Likar Đani vremenom 2:14:45 h, dok je prvi u cilj ušao Goran Murić, AK Forca za brzih 2:11:37 h.

Od 12 maratonki koje su završile utrku najbrža je bila Ingrid Nikolesić s istrčanim maratonom za 3:24:52 h, nakon nje u cilj je u ušla Veronika Jurišić 3:31:33 h, te Tadeja Krušec 4:02:47 h, sve tri članice kluba domaćina. Trkača koji su završili 4 savska kruga bilo je 51, a najbrži je bio Britanac Hedger Graham rezultatom 2:58:53 h, zatim Vedran Jović – 3:01:12 h, TK 3MAX i Danijel Katalenić , AK Križevci s vremenom 3:05:42 h.

Nakon ulaska u cilj trkačice i trkači su svoje umorne noge mogli dati na masažu iskusnim maserima glavnog sponzora ove utrke – Perskindol, a potom se okrijepiti kuhanim grahom (u vege izvedbi).

No, da sve ne bi ostalo samo na riječima, cijeli smo događaj samo za Vas zabilježili ogromnim brojem fotografija. Uživajte!

Sve će fotografije biti objavljene i na našoj Facebook stranici.

Autor: 3sporta