DU-MOTION

[FOTO] Na vrućim ulicama Dubrovnika trčalo 2.550 ljudi iz 40 zemalja

Jedan od najljepših hrvatskih trkačkih evenata ugostio je cijelo more trkača sa svih kontinenata. Održan je polumaraton, utrka na pet kilometara, dječja utrka i utrka zidinama, a sve je krasila odlična organizacija.

Visoke temperature od ranog jutra omele su eventualne planove za osobne rekorde, ali dobre, bogate okrjepe nudile su spas na stazi. Cijelu su priču trkačima zaokružile lijepe finišerske medalje.

Na glavnoj, polumaratonskoj utrci prvo mjesto osvojio je domaći trkač Janez Maroević (1:18:57), drugi je bio Mladen Stevanović (1:19:42) iz susjedne BIH, a treći također domaći trkač Vinko Sliško (1:20:20). Najbrža žena bila je Josefin Sjölind-Kohtamäki (1:30:03) iz Finske, iza nje je dotrčala Amela Trožić (1:36:26) iz BIH, a treće mjesto osvojila je Britanka Deborah Walters (1:36:44).

Na utrci od pet kilometara najbrži je bio Srbin Mikloš Bruner (18:38), drugo mjesto ovojio je Emir Hastor (18:42) iz BIH i treće Yordi Druijff (20:08) iz Nizozemske. U ženskoj je konkurenciji slavila Španjolka Patricia Rueda Plagaro (25:31), iza nje je stigla Slovenka Tatjana Zavašnik (26:12), a na treće mjesto domaća trkačica Martina Batina (26:33).

Pobjednik utrke zidinama je Dubrovčanin Luka Đurović (11:24), drugo mjesto zauzeo je Austrijanac Rolf Majcen (11:29) i treće domaći trkač Vito Papić (12:04). Među ženama je najbrža bila Britanka Melanie Nicolle (13:47), iza nje su stigle Nela Madeško (13:55) pa Dijana Urlić-Obuljen (15:21), obje domaće trkačice.

Sve rezultate možete pogledati ovdje, a našu bogatu fotogaleriju očekujte vrlo brzo na Facebooku.

Svim trkačima čestitamo na dobrim rezultatima, a organizatorima pohvale za vrhunski trkački event!