VIKEND - IZVJEŠTAJ

Gužva na trkačkim i trail stazama – Adria Spring Trail, Zadar Night Run i Borovik Trail

Vikend iza nas obilovao je utrkama, ali ni trkača na njima nije nedostajalo. Osim Istre 100 milja, Riječkog maratona i Krka polumaratona, trčalo s i na otoku Krku, zadarskom starom jezgrom te na jezeru u blizini Đakova.

Kako nama izgleda, više nema tko ne trči…

S Krčkog mosta prema Njivicama – pješke

S Krčkog mosta te iz Njivica u subotu je startalo 311 trkača na Adria Spring Trailu, trećem kolu Treking lige. Nadmetali su se u light, active i challenger kategoriji na šest, 17 i 24 kilometra. Najkraća kategorija koja je, ujedno, iznosila 150 metara visine nastupilo je 46 muškaraca, a najbolji među njima bio je Mark Tomek u vremenu 37:06 minuta. Kao drugi, unutar minute slijedi ga Marko Petric, dok Grga Štimac u cilj utrčava treći. Prvoj ženi Ivi Rinčić trebalo je nepunih 50 minuta da završi utrku. Od 58 žena druga je bila Nina Spicijarić Paškvan te treća Tea Vujčić.

Kategorija active nosila je 350 metara elevacije, a u njoj su nastupile 62 žene i 113 muškaraca. Najbolja žena bila je Kathrin Kovačić koja završava utrku za 1:34 sat. Druga u cilj dolazi Martina Šajina Ivetić, a treća Tena Murtić. Dinku Soliću trebao je 1:25 sat kako bi bio prvi među muškarcima. Dražen Marelja dolazi dvije minute za njim, a Darko Valečić završava kao treći.

Na challengeru, natjecatelji su se penjali 500 metara po krčkom kamenjaru. Najbolja među ženama bila je Madica Grubišić u vremenu 2:39 sata. Kao druga slijedi ju Tamara Moguljak, a treća od osam žena bila je Vanja Rampini. Među muškarcima najbolji je bio Slovenac Simon Strnad u vremenu 1:57:33 sat. Prema cilju ga ganja Daniel Krstulović Opara, no ne uspijeva ga sustići, nego s 25 sekundi zaostatka završava na drugoj poziciji. Treće mjesto osvaja Gaston Piljek.

REZULTATI

Od Foše pa ukrug oko poluotoka

Povijesno središte Zadra u subotnjim je večernjim satima prštalo energijom i pozitivnom atmosferom. Pod svjetlima grada i lightshowa u ulici Među bedemima, ispred Kopnenih vrata startalo je 1150 trkačica i trkača na Zadar Night Runu. Trčali su se krugovi oko poluotoka na 2,5 kilometra, pet te deset kilometara i najduža, polumaratonska dužina.

Najboljim rezultatima na polumaratonu pohvaliti se mogu Ivan Pikunić s vremenom 1:22:02 sat, Josip Srdarović (1:28:03) i Josip Bugarija (1:28:14) među 77 muškaraca. Od 49 žena na polumaratonu, najveća slavljenica bila je Marijana Katić s vremenom 1:32:14 sat. Druga u cilj utrčava Marina Jurjević (1:33:59), a treća Ljiljana Mišlov Brkić (1:35:11).

Na 10 kilometara nastupilo je 75 žena, a na postolje je stala Marija Kurta s vremenom 44:46 minute. Drugo mjesto zauzima Branka Kiseljak (46:22) te treće Antoine Nina (48:33). U muškoj konkurenciji slavio je Ante Burić nakon 38:01 minute na stazi. Ante Špaleta (38:50) i Tomislav Mijić (39:48) dolaze drugi i treći od 126 muškaraca.

Ante Živković ovaj se put odlučio na utrku od pet kilometara te ju završio nakon 16:27 minuta kao pobjednik, dok je pobjednici Ivoni Zemunik trebalo 19:15 minuta među 338 finišera. Utrku od 2,5 kilometra trčalo je 486-ero njih, a najboljima su se pokazali Juraj Bilaver (7:56 minuta) i Helena Gleđa (10 minuta).

REZULTATI

Prvi Borovik Trail

Oko jezera Borovik u blizini Đakova organiziran je prvi Borovik Trail u sklopu Slavonsko-baranjske Trail Lige. Kolnim putevima, makadamom i na ponešto asfalta raspoređene su “duga“ i “kratka“ staza. Iznosile su 21 kilometar sa 180 metara visine te 12 kilometara sa 150 metara uspona.

Na kraćoj stazi nastupilo je 83-oje trkačica i trkača, a pobjedu među muškima odnio je Vedran Jesenović u vremenu 55:04 minuta. Antonio Šutalo slijedi ga za 10 sekundi, dok Matko Bednjanec (56:30) dolazi treći. Prva žena bila je Sonja Sabo s vremenom 57:31 minuta, drugoj Marijani Švajdi trebao je 1:03 sat, a trećoj Ivi Smoljan 10 minuta više.

Od sedam žena na 21 kilometar slavila je Mateja Kožić u vremenu 1:33 sat. Drugu poziciju osvaja Doris Blažević (1:38), a treću Marija Labak (1:48). Od 33 muškarca najbrži je bio Davor Blažević s vremenom 1:26 sat, dok drugo i treće mjesto zauzimaju Slaven Kožić (1:28) i Ivan Lozić (1:31).