TRČALO SE POD ZVIJEZDAMA

Još jedno zagrebačko ljeto zaključeno GRAWE Noćnim maratonom

Iako su se ovogodišnje okolnosti ponešto promijenile, “najluđi noćno-trkački tulum u poznatom svemiru i šire“ u jednoj je stvari ostao dosljedan – GRAWE Noćni maraton još je jednom održan s krajem kolovoza na najvruću, najsparniju i najprašnjaviju večer u godini.

 

I sudionici su uživali u svakoj sekundi te slatke patnje! Iako uz određene sigurnosne mjere te smanjene kvote prijava, Noćni maraton na zagrebačkom Bundeku i savskim nasipom nije izgubio svoju draž. Nešto manje od 750 entuzijastičnih trkačica i trkača posljednje subote u kolovozu “svetkovalo“ je omiljenu romantičnu utrku pod zvijezdama.

Kao i obično, ljubitelji trčanja birali su između maratona, tri četvrtine, polovine i četvrtine te dužine ili pak desetinke koja iznosi četiri kilometra.

Premda je Luna ove godine zbog izvanrednih okolnosti odlučila još malo krstariti svemirskim prostranstvima i pričekati neka bolja vremena, organizator nije zakazao u originalnoj priči. Zvjezdarnica, trkači, noć, zvijezde bili su motivi koji su krasili ovogodišnje medalje i majice, a sve pod geslom Zapisano u zvijezdama.

A lovorike su u zvijezdama zapisane bile – u maratonu Goranu Markoviću i Veroniki Jurišić, na ¾ maratona Miranu Crnošiji i Nataši Mihoci, u polumaratonu Ivanu Maletiću i Ines Mahovlić, na 10 kilometara Nikoli Špoljaru i Tei Faber, a na “desetinki“ Domagoju Buzjaku i Petri Katanec.

Ostali osvajači i osvajačice postolja slijede u nastavku.

REZULTATI

maraton

31 muškarac

  1. Goran Markovic (Ak Varaždin) 03:03:28
  2. Juro Buljan (AK Maksimir) 03:11:01
  3. Matija Zadravec (AK VARAŽDIN) 03:12:06

11 žena

  1. Veronika Jurišić (AK Sljeme) 03:22:57
  2. Katica Rumbočić (Ak Sljeme) 03:29:04
  3. Ines Bašić (Ak Fit) 03:42:42

 

¾ maraton

23 muškaraca

  1. Miran Crnošija (Zagreb Runners/AK Fit) 02:13:55
  2. Ivica Mucak 02:27:24
  3. Saša Horvat (Ak Međimurje Čakovec) 02:28:45

16 žena

  1. Nataša Mihoci 02:30:57
  2. Kristina Marjanović (Ak Sljeme) 02:32:40
  3. Lidija Škec (AK Sljeme) 02:52:58

 

½ maraton

68 muškaraca

  1. Ivan Maletić 01:24:44
  2. Darko Maras 01:25:45
  3. Milenko Milinković (AK Doboj Istok) 01:26:01

40 žena

  1. Ines Mahovlić (AK Žumberak) 01:39:51
  2. Bernarda Vrtarić 01:48:54
  3. Mirta Pehnec 01:51:05

 

¼ maraton

119 muškaraca

  1. Nikola Špoljar (Ak Zabok) 00:36:40
  2. Matija Razum (KCIPT Samobor) 00:37:58
  3. Dinko Solić (AK Varaždin) 00:39:02

 

203 žene

  1. Tea Faber AK Dubrovnik 00:41:58
  2. Anđelka Kasum Zagreb Runners 00:50:06
  3. Valentina Vadlja USR MALA SUBOTICA 00:50:36

 

desetinka

73 muškarca

  1. Domagoj Buzjak (AK Zabok) 00:14:54
  2. Igor Visinski (AK Zabok) 00:15:33
  3. Županić Zrinko (GRAWE) 00:17:00

 

158 žena

  1. Petra Katanec (AK Sveti Vid Vrbovec) 00:17:03
  2. Andreja Vlahović (AK fit Zaprešić) 00:17:42
  3. Ivana Zeljko (AK Međimurje Čakovec) 00:17:52

Piše: Martina Maloča
Foto: Dinko Bažulić

Što misliš o temi?

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here