DUGA TRADICIJA

Održan je 21. Mali maraton Sisak – Trebarjevo

Povodom proslave Dana Sisačko – moslavačke županije te u spomen na braću Radić, Zajednica sportskih udruga i saveza Sisačko – moslavačke županije organizirala je 12. lipnja 2016. godine 21. mali maraton ‘Sisak – Trebarjevo 2016.’

Start utrke je bio u 19 sati ispred zgrade županije u ulici Stjepana i Antuna Radića u Sisku, a cilj ispred doma u Trebarjevu. Trčalo se 15 kilometara po asfaltiranoj stazi.

U utrci je sudjelovalo 87 natjecatelja, 20 žena i 67 muškaraca, iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske.

maratoni00005 U muškoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Abel Kibet Rop (HUN) s vremenom 46:00, drugo mjesto osvojio je Henry Kemboi (HUN) s vremenom 47:57, a treće Moses Kipruto (HUN) s vremenom 48:38.
Naš Drago Paripović (AK Žumberak) u cilj je ušao kao peti ukupno, iza četiri mađarska trkača, no zauzima prvo mjesto kao hrvatski predstavnik u ukupnom poretku i kao prvi u svojoj dobnoj skupini s vremenom 52:49.

U ženskoj kategoriji prvo mjesto osvojila je Stellah Jepengetich Barsosio (HUN) s vremenom 55:07, drugo mjesto osvojila je Hellen Jepkosgei Kimutai (HUN) s vremenom 55:23, a treće Tünde Szabó (HUN) s vremenom 57:57.

Prva hrvatska predstavnica je Mirjana Kolar (AK Žumberak) s vremenom 1:08:39, a u cilj je ušla kao četvrta u ukupnom poretku.