Ozljede spriječile Mateu i Bojanu da ostvare bolje rezultate

Jučer, posljednjeg dana Olimpijskih igara u Parizu, održana je maratonska utrka za žene, na kojoj su nastupile i naše dvije predstavnice, Matea Parlov Koštro i Bojana Bjeljac.

Utrka je startala u 8 sati, a maratonke je čekala teška staza centrom Pariza i bližom okolicom. Stručni komentatori redom su se složili da je ovo najteža staza olimpijskih maratona u povijesti, a tome je pridonijela i neugodna vrućina pariškog asfalta. Startala je 91 trkačica. Već na samom početku utrke vidjeli smo nekoliko odustajanja, a do cilja ih je došlo 80.

Fantastična Hassan na tronu

Utrka se lomila nekoliko puta, imali smo različite kombinacije vodećih trkačica, no stalni priključak s vodećima držala je Sifan Hassan, koja trči za Nizozemsku. Imala je dovoljno snage za finiš u zadnjih parsto metara i pobijedila s novim rekordom Olimpijskih igara koji sada iznosi 2:22:55. Ovo je za Hassan bila čak treća medalja ostvarena na ovim OI, uz maratonsko zlato osvojila je broncu na 5000 i 10000 metara. Fantastična priča!

Matea odustala, Bojana hrabro do cilja

Naše predstavnice nisu imale sreće. Iako odlično pripremljena, Matea Parlov Koštro nije uspjela završiti utrku zbog ozljede zadobivene na samoj utrci.

– Nažalost, danas je moj maraton završio malo prije 38. kilometra. No još prije toga, tri puta sam morala stati tokom utrke radi bolova u tetivi i listu. Magnetska rezonanca je kasnije pokazala rupturu lista koju sam vukla kroz cijelu utrku. Ostaje žal, jer sam se u utrci osjećala odlično, izuzev bolova u nozi. Tri godine rada su otišle u nepovrat, ali to je život i čeka me još puno utrka. Mogu samo reći da sam trčala srcem sve dok noga nije potpuno otkazala poslušnost i nažalost sam napravila jako puno štete, – objasnila je Matea razlog za odustajanje.

Bojana Bjeljac duže se vrijeme bori s ozljedom, koju vuče još od prošle godine. Već na početnim kilometrima maratona vidjelo se da njen tempo nije onaj kojim inače trči, no bila je uporna i hrabro završila utrku na 71. mjestu s vremenom 2:41:13. Bravo za odlučnost i predanost!