ATLETSKA UTRKA ZA GRB GRADA ZAPREŠIĆA

PH u cestovnom trčanju – Zaprešićka cesta odlučila o najboljim pojedincima i ekipama

Protekli su vikend obilježila prvenstva u trčanju – kako u brdskom, tako i u cestovnom. Subota je bila u znaku ceste. AK Fit je u Zaprešiću organizirao Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u cestovnom trčanju.

Izuzev državnog prvenstva, radilo se o utrci otvorenog tipa koja je okupila oko 450 sudionika i sudionica svih generacija i trkačkih mogućnosti.

Dino i Matea najbrži na 10 km

U utrci seniora na 10 km naslov prvaka Hrvatske osvojio je Dino Bošnjak u vremenu 30:36 minuta. Drugi je bio Petar Bratulić s 30:39, a treći Karlo Ciban s novim mlađeseniorskim rekordom 31:12. Kod seniorki na 10 km naslov prvakinje Hrvatske osvojila je Matea Parlov Koštro u vremenu 32:56, druga je bila Ana Štefulj s 35:39, a treća Tea Faber s 36:04 minuta.

Obećavajući podmladak

Kod juniora na 10 km slavio je Florijan Rožić s 33:29, a kod juniorki također na 10 km Tina Šmid s novim juniorskim rekordom od 36:22 minuta. Mlađi juniori trčali su 5 km, gdje je najbolji bio Nino Jambrešić sa 16:23, dok je kod mlađih juniorki na istoj dionici pobijedila Lorena Bartaković u vremenu 17:56.

Kadeti i kadetkinje trčali su dionicu od 3 km, a pobjednik među njima bio je Sven Franjković (9:50), dok je kod kadetkinja prva bila Sandra Žilić (10:33).

Najbolje muške i ženske ekipe

Bilo je ovo i ekipno PH i to samo u seniorskoj konkurenciji na 10 km. Kod seniora pobjedu odnosi AK Agram (Petar Bratulić, Filip Svalina i Ivan Dračar) s ukupnim vremenom 1:33:42. Drugo mjesto pripada AK-u Dinamo-Zrinjevac u sastavu Tomac, Novosel i Kukec u vremenu 1:38:23, dok je treće mjesto pripalo AK Zaboku (Čretni, Špoljar N. i Špoljar M) s vremenom 1:41:08.

Najbolje seniorke ima AK Svetice (Matea Parlov Koštro, Nikolina Stepan i Anda Tomaš) koje su pobijedile s ukupnim vremenom 1:48:13. Drugo mjesto osvojile su djevojke iz AK Sljeme u sastavu Štefulj, Šimunović i Jurišić sa vremenom 1:52:48, dok su  treću poziciju osvojile AK Fit u sastavu Kopić, Kokan i Mlinarić sa vremenom 2:12:19.