U PLANINE NA DUŽINE

Planinska utrka “Krndija” – Pojedinačno PH – Jurišić i Balaško najbrži

U organizaciji Maraton kluba Hrvatski Sokol iz Osijeka, jučer je održano 4. pojedinačno Prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze. Zahtjevnu dionicu dugu 36.8 km s oko 1400 metara visinske razlike od Orahovice do centra Našica uspješno je završilo 25 trkačica i trkača.

U konkurenciji od pet žena najbrža je bila Veronika Jurišić rezultatom 3:18:43, zatim Antonija Orlić 3:27:09 i Maja Marukić 3:29:16, sve članice AK Sljeme, koje su ujedno bile i jedina ženska ekipa (10:15:08).

Četvrto mjesto zauzela je Maja Urban (AK Maksimir) rezultatom 3:43:02, a peto Petra Kontić (AK Sljeme) 4:07:03.

Orlić, Marukić, Jurišić (Foto: AK Varaždin)

U muškoj konkurenciji od 20 trkača napetim finišom pobijedio Krešimir Balaško (AK Svetice) rezultatom 3:18:17, dok su nakon njega u cilj utrčali Igor Goričanec (AK Varaždin) – 3:18:38 i Nikola Smolić (AK Sljeme) – 3:18:48.

Goričanec, Balaško, Smolić (Foto: AK Varaždin)

Ekipno prvo mjesto u muškoj konkurenciji uvjerljivo je zauzela ekipa AK Varaždin sastavom Goričanec, Cenko, Huzjak (10:08:35), drugo Mk Hrvatski sokol Osijek – Kligl, Dolovski, Draksler (10:45:00) i treće KCIPT Samobor – Koletić, Paver, Dolenac (11:26:01).

Ova je utrka ujedno bila i izborna utrka za sastav reprezentacije Hrvatske koja će  koja će početkom lipnja nastupiti na Svjetskom prvenstvu u planinskom trčanju na duge staze u Sloveniji.