KUDA IDU TRKAČI?

Sljemenski maraton bio je i PH u planinskom trčanju

Na zagrebačkoj gori održan je u subotu još jedan Sljemenski maraton, i ovaj put u tonu rocka,  konkretno Led Zeppelina i njihove poznate pjesme Stairway to Sljeme. 😉 Uspješni organizatori opet su bili članovi AK Sljeme, koji se nisu prepali “mjera” i “stožera”, a utrka je prošla u poslovično opuštenoj atmosferi i poštivanju epidemiološke situacije.

Kao i obično, trčalo se jedan, dva ili tri sljemenska kruga, što u prijevodu na kilometre znači 14, 28 ili 42 km. Ova najduža distanca bila je i Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze.

Naslov prvaka Hrvatske u muškoj konkurenciji osvojio je Dejan Radanac u vremenu 3:01:42, drugi je bio Nikola Špoljar (3:05:48), a treći Eldin Hodžić (3:06:48). U ženskoj konkurenciji slavila je Veronika Jurišić u vremenu 3:35,19, druga je bila Maja Bonačić (3:42:01), a treća Maja Urban (3:45:01).

Naslov ekipnih prvaka Hrvatske osvojili su trkači AK Zabok (Špoljar, Gorički, Buzjak) u ukupnom vremenu 9:37:52, drugo mjesto je pripalo AK Sljeme (Radanac, Gregurek, Lepan) sa 9:58:26, a treće mjesto AK Varaždin (Hladnik, Goričanec, Kižanić) sa 10:14:37.

Kod žena najbolje su bile trkačice AK Sljeme (Jurišić, Bonačić, Šimunović) u ukupnom vremenu 11:08:05, ispred AK Fit (Manđeralo, Bašić, Kostanić Jurić) sa 12:51:49 i AK Varaždin (Kaniški, Horvat, Sajko) sa 13:14:05.

Rezultati PH

Ukupno je neku od staza utrke završilo 501 trkač i trkačica, 275 na 14, 64 na 28 i 162 na maratonu, a sve njihove rezultate možete pogledati ovdje: sljeme.run