Zamislite trčanje uz miris borova, pogled na kristalno čisto Jadransko more, kroz tisućljetne maslinike i vinograde. Dodajte tome još i zalazak sunca nad tvrđavom, ugodnu atmosferu i zasluženo kupanje u moru nakon cilja. Sve to i još mnogo više donosi novo trail trkačko iskustvo – Tour de Hvar, koje će se premijerno održati od 9. do 11. svibnja 2025. godine.
Događaj se odvija na otoku s najviše sunčanih dana u godini, vrhunskom gastronomijom, bogatom kulturnom baštinom i izvanrednom prirodom.
Obiteljski odmor s dozom sporta
Događaj je osmišljen i s obiteljima na umu. Petak je rezerviran za dječju utrku i atraktivni vertikal u zalazak sunca. Prvo će se u gradu Hvaru održati opuštena i zabavna dječja utrka, potpuno besplatna. Nakon toga na red dolaze i roditelji koji se mogu okušati u atraktivnoj vertikalnoj utrci.
Za djecu – petak, 9. 5. u 18:00:
- Besplatna dječja utrka – opuštena, zabavna i besplatna aktivnost za djecu do 12 godina. Svako dijete dobiva i praktičan poklon.
Za roditelje – petak, subota i nedjelja (9. – 11. 5.):
- Roditelji se mogu izmjenjivati – jedan trči u petak, drugi u subotu, ili jedan u subotu, a drugi u nedjelju.
- Dostupne su staze prikladne za sve razine pripremljenosti – od 13 do 65 km.
Posebne pogodnosti za grupe!
Hvar je idealno mjesto i za kraći odmor s društvom prijatelja. Zato smo pripremili posebnu grupnu ponudu – 25 % popusta!
Što trebate učiniti da biste ostvarili popust?
- Minimalan broj trkača u grupi: 5
- Članovi grupe mogu trčati različite staze
- Za svakog člana vrijedi 25 % popusta na startninu
- Idealno za trkačke klubove, grupe prijatelja, obitelji, kolege s posla itd.
Ako se želite prijaviti kao grupa, pošaljite broj trkača po stazama na registration@tourdehvar.com, a mi ćemo vam poslati posebne kodove za prijavu.
Raznolike staze za sve profile trkača – 2,5 km, 13 km, 22 km, 40 km, 65 km
Tour de Hvar nudi 5 različitih staza (link) – od atraktivnog petkovog vertikala, laganog 13-kilometarskog izleta kroz UNESCO zaštićeno Starogradsko polje do pravog 65-kilometarskog izazova koji vodi preko najvišeg vrha otoka Sv. Nikola (628 m) te povijesnih sela, tvrđava i zadivljujućih obalnih puteva.
🔹 Sunset vertical run – 2,5 km / 250 m+
🔹 Valamar – 13,3 km / 448 m+
🔹 Middle – 22,3 km / 687 m+
🔹 Salomon Marathon – 40 km / 1730 m+
🔹 Long – 65 km / 2750 m+
Start: Stari Grad | Cilj: Stari Grad (kraće staze) ili grad Hvar (duže staze).
Izuzetak je samo Sunset Vertical Run, koji počinje u Hvaru, a završava kod tvrđave Napoleon.
Za duže staze organiziran je i prijevoz iz grada Hvara na start u Starom Gradu.
7 zanimljivosti koje vas čekaju na stazi
Otok Hvar, najsunčaniji otok Mediterana, prava je oaza za ljubitelje sporta na otvorenom. Svibanj je idealan mjesec za istraživanje otoka – ugodne temperature i bujanje prirode. Evo što vas sve očekuje na stazama Tour de Hvara:
- Starogradsko polje – UNESCO
Jedan od najstarijih gradova Europe, Stari Grad, okružen je poljem koje je pod zaštitom UNESCO-a. Tu počinju i završavaju staze od 13 i 22 km, a u nedjelju i staze od 40 i 65 km. - Najviši vrh Hvara – Sv. Nikola (626 m)
S vrha se pruža panoramski pogled na Jadran i obližnje otoke. Staze od 40 km i 65 km vode preko njega – pravi izazov! - Grad Hvar
Osnovan u 4. st. pr. Kr., s najstarijim javnim kazalištem u Europi. Tvrđava Fortica, restorani, barovi, plaže, Pakleni otoci… Grad Hvar je središnje mjesto cijelog događanja – ovdje se preuzimaju brojevi, trče dječje utrke, i završavaju najduže staze. - Pogledi na Paklene otoke
Prekrasni otočići uz obalu grada Hvara mogu se vidjeti s tri staze – petkov vertikal, te duže nedjeljne staze od 40 i 65 km. - Jadranska obala i plaže
Pogled na more i otoke prati sve trase. Posebna atrakcija je plaža Dubovica, s morem savršene boje. U svibnju je temperatura mora gotovo 20 °C – idealna za kupanje nakon utrke! - Polja lavande
Hvar je poznat po ljubičastim poljima lavande. Najbolje vrijeme za doživjeti ovaj aromatični raj je upravo svibanj. Trase prolaze kroz Starogradsko polje, Pitvu, Zastražišće i Mali Grablje. - Tvrđava Fortica u zalazak sunca
Fortica iz 16. stoljeća ponosno bdije nad Hvarom. Dio je petkove vertikalne utrke i obje duže nedjeljne staze – savršen pogled za završetak dana.
I? Što još čekate? 😊
Na događaju očekujemo 500 trkača iz čak 22 zemlje svijeta. Vjerujemo da će vas Tour de Hvar oduševiti i da ćete uživati u čarima koje nudi ovaj prelijepi otok.
Vidimo se od 9. do 11. svibnja 2025. na najsunčanijem otoku Jadrana!
Prijave na: https://tourdehvar.com/hr/
Promo objava