Z BREGA NA BREG

Utrka \”Radobojski maraton\” najbrojnija do sad

Jučer su Općina Radoboj, Udruga Pokreni se, Sportska zajednica općine Radoboj, Školsko sportsko društvo \”Mirna\” Radoboj i Trkački klub Maraton Krapina uspjeli uz pomoć sponzora organizirati po četvrti put \”Radobojski maraton\”.

Ovo je bila prema broju sudionika (72) najmasovnija utrka Radobojem i okolicom do sada. Iako vremenska prognoza nije išla na ruku organizaciji i preklapanje termina s drugim utrkama oduševljava velik odaziv natjecatelja. Iz godine u godinu broj se sudionika kontinuirano povećava pa se s punim pravom može reći da “Radobojski maraton” sve više postaje priznata i poznata utrka. Staza je bila kao i prošle godine u dužini od 15.200 metara, prolazila je kroz Radoboj centar, Borovečki, Venca, Biruši, Lopatice, Radobojski Orehovec, Marof, Radobojski Bregi, Radobojski Kraljevec, Šemnički Kraljevec, Gornja Šemnica, Gorjani Radobojski s ciljem u Radoboju.

Ukupni pobjednik u vremenu od  57:29 min je Goran Grdenić (A. K. Agram Zagreb ), drugo mjesto  Bruno Erent (A. K. Agram Zagreb ), treće mjesto Matija Grabrovečki (A. K.Rudolf Perešin), četvrto mjesto Igor Goričanec (T. K.Međimurje ) i peto mjesto Nikola Špoljar (A.K.Oroslavlje).

U ženskoj konkurenciji s vremenom 1:03:58 min najuspješnija je bila  Mateja Matošević (A. K. Agram Zagreb), drugo mjesto  Marija Vrajić (A. K.Veteran), treće mjesto Valentina Belović (A. K. Sljeme), četvrto mjesto  Mirjana Kolar (A. K. Katim) i peto mjesto Jasmina Ilijaš (Marathon 95 Varaždin). Nagradni fond bio je 500 kuna prvo mjesto, 400 kuna drugo mjesto, 300 kuna treće mjesto, 200 kuna četvrto mjesto i 100 kuna peto mjesto, posebno u muškoj i ženskoj konkurenciji.

U konkurenciji prema godištima:

(U23 M) 1. mjesto zauzeo je Goran Grdenić, 2. mjesto Bruno Erent  i 3. Nikola Špoljar

(U23 Ž) 1. mjesto zauzela je Mateja Matošević, 2. mjesto Valentina Belović i 3. mjesto Kristina Muraja

Ž (24+) 1. mjesto zauzela je Marija Vraić, 2. mjesto Mirjana Kolar i 3. mjesto  Jasmina Ilijaš.

M (24-44)1. mjesto zauzeo je  Matija Grabrovečki 2. mjesto  Igor Goričanec i 3. mjesto Hrvoje Habuš

M (45-55) 1. mjesto zauzeo je Marijan Cindrić, 2. mjesto  Miljenko Filipčić i 3. mjesto Željko Lukina

M (56-66) 1. mjesto zauzeo je Željko Paver, 2. mjesto Jakov Klapež i 3. mjesto Franjo Kresojević

U konkurenciji prema godištu  dijelile su se medalje, a svi sudionici dobili su prigodne kape i vodič kroz Radoboj.

Posebno je potrebno istaknuti da su nastupili i domaći natjecatelji Stjepan Sever iz Gorjana koji je osvojio sjajno 19. mjesto i  Kristina Muraja  koja je sa 13 godina uspjela istrčati cijelu stazu za koju mnogi kažu da je jedna od najzahtjevnijih u Hrvatskoj.

Nadamo se sljedeće godine barem jednakom odazivu natjecatelja i još većeme odazivu domaćih.

Rezultati: Radoboj_rezultati_2011.pdf

Autor: Vjeran Skupnjak