HLADAN FRANKFURT

Ironman Frankfurt Al-Sultanu i Steffen

Jučer je po izuzetno hladnom (za ovaj dio godine) i kišovitom vremenu u Frankfurtu održan Frankfurter Sparkasse IRONMAN European Championship. Natjecalo se 58 profesionalaca i 2.450 rekreativaca (tzv. age-grouperi).

Bila je ovo izvanredno organizirana utrka koja se ove godine odvijala po deseti put, a zainteresirani su je mogli pratiti putem live-feeda ili televizije. Utrka je započela plivanjem u Langener Waldsee, omalenom jezeru udaljenom oko 12 km od Frankfurta. Temperatura zraka na startu utke bila je jesenskih 11 stupnjeva C. Nakon solidnog plivanja glavni favorit za pobjedu, Faris Al-Sultan samo je povećao prednost na biciklu i sa sigurnošću je održao na maratonskoj stazi. Kako je medijima izjavio nakon utrke bio je iskreno iznenađen pobjedom jer nije uspio trenirati kako je želio, a i natjecao se zadnjih 5 tjedana zaredom. Ostvario je respektabilan rezultat od 8:13:50 h. Za ovu bi se utrku u muškoj konkurenciji moglo reći da je bila i prvenstvo Njemačke – prvih pet natjecatelja koji su prošli ciljem su Nijemci:

10. Colpaert Bart BEL 8:33:54

U ženskoj konkurenciji utrku protiv same sebe vodila je Caroline Steffen. Preuzela je vodstvo na biciklističkoj dionici i do druge tranzicije ostvarila prednost od 13:40 min ispred Lucie Zelenkove, no tada je za Steffen počela prava bitka. Učestali problemi s grčevima, puno stajanja i istezanja nisu slutili na dobro za ovu Švicarku. Pred sam kraj utrke bilo je jasno da će veliku prednost koju je prikupila na biciklu uspjeti i zadržati bez obzira na probleme.