KAKO JE TRIATLON POSTAO DUATLON

Održano Svjetsko prvenstvo u dugom triatlonu

Proteklog vikenda, točnije u subotu, 5. studenog 2011.godine održano je svjetsko prvenstvo u dugom triatlonu. Natjecanje se održalo u prigradskom naselju Henderson (koje broji oko 250 tisuća stanovnika) i dio je nadaleko poznatijeg \”grada kocke\” Las Vegasa.

Uz pustinju Mojave, gdje se nalazi ovaj “gradić” održalo se natjecanje koje se trebalo sastojati od 4 kilometra plivanja, 120 kilometra bicikla i 30 km trčanja. Nažalost, voda je bila prehladna i plivački segment se morao otkazati što je, moglo bi se reći, odmah promijenilo cijelu stvar i utrka je postala duatlon. Natjecanje se održalo na istoj stazi na kojoj se održava Nevada Silverman Triathlon. Start  je bio na biciklu, pojedinačno, svakih 5 sekundi je startao jedan natjecatelj. Vozila se staza koja je imala dva skretanja u tzv. slijepe ulice gdje su bili okreti pod 180 stupnjeva, a teška staza je imala oko 3.000 m penjanja.

Nakon silaska s bicikla trčala su se 4 kruga po 7.5 km (s dodatnih 600 m penjanja), utrka je završavala s ciljem u “Zelenoj dolini”.

U muškoj konkurenciji pobjedio je Jordan Rapp iz SAD-a s vremenom 5:00:15, a kod žena Rachel Joyce iz Velike Britanije s vremenom 5:34:15. Naš je Dejan Patrčević zauzeo 14. mjesto u kategoriji Elite Men s vremenom 5:24:02. Osim njega na utrci je nastupio i Josip Mladin Živković i zauzeo 16 mjesto u age group kategoriji 40-44 god.