Naslovna Triatlon Rezultati utrka Održan 1. Falkensteiner Punta Skala triatlon

Održan 1. Falkensteiner Punta Skala triatlon

70
0

U subotu 18. listopada po prvi puta održan je Falkensteiner Punta Skala triatlon, kojim su mnogi profesionalci, ali i rekreativci zatvorili sezonu.

58 prijavljenih na Petrčanskom se suncu uz ugodnu temperaturu mora od 20 stupnjeva, natjecalo u četiri discipline: kratkom akvatlonu, (100 m plivanje, 500 m trčanje), dugom akvatlonu (375 m plivanje, 1.500 m trčanje), sprint triatlonu ( 750 m plivanje, 20 km bicikl, 5 km trčanje) i supersprint triatlonu (375 m plivanje, 10 km bicikl, 2.5 km trčanje) u kojem su se natjecale i tri štafete. Odlična organizacija ekipe TK Split, uz predivne domaćine iz Falkensteinera, solidne vremenske uvjete i stazu „za poželjet“, svim je natjecateljima izmamila osmijehe na lica. Bio je ovo pravi „relax“ triatlon na idealnom „relax“ mjestu.

Sve za trčanje

Kratki akvatlon prva je završila Nika Fain (SCR. T) s vremenom 4:08. Srebro je također otputovalo u Sloveniju s Evom Kosec (SCR. T) koja je u cilj utrčala kao druga nakon 4:16. Treće mjesto zauzela je Emma Jureša (TK Rab) s vremenom 5:20. Duje Štokić (TK Rab) bio je prvi s vremenom 5:48, drugi je bio Marko Bravarić (TK Rab) s vremenom 6:24, a treći Josip Bravarić (TK Rab) koji je utrku završio nakon 7:31

U dugom aquatlonu prvu je poziciju zauzela Dora Komić (TK Split) s vremenom 14:27, druga je bila Katja Fain (SCR. T) s 30 sekundi sporijim vremenom, dok je Petra Koceić (TK Split) utrčala u cilj kao treća nakon 17:10. Vid Herodež (SCR. T) do cilja je kao prvi stigao za 15:45. Drugo mjesto zauzeo je Mihajo Vragolov (Cavtat sea kayaking) s vremenom 17:02.

Swibirovci su zabriljirali u sprint triatlonu. Prva je je u cilj ušla Maja Bonačić s vremenom 1:12:49. Iva Kurelić (TK Rab) bila je druga s vremenom 1:28.10, dok je treća u cilj utrčala Josipa Cecić Vidoš s vremenom 1:28.53.

– Super nova utrka, s velikim potencijalom! Zanimljiva staza, odlična organizacija i prekrasan dan, jako mi je drago da sam potegnula iz Zagreba i nastupila na utrci. Sama utrka je prošla dobro, još uvijek se nisam do kraja oporavila od nedjeljnog dugog triatlona u Poreču, tako da je ovo više bilo turistički, trening utrka. Naravno, drago mi je da je to bilo dovoljno za pobjedu te što sam provela tako predivan sportski dan. – izjavila je nakon utrke Maja Bonačić.

Marin Koceić (TK Swibir) utrku je završio za 1:00:39. Drugi je bio Toni Elezović (TK Split) s vremenom 1:03:04, a treći Mijo Bebić (TK Split) koji je u cilj ušao nakon 1:03.40.

U supersprint triatlonu pobjedu je odnio Uroš Seme (SCR. T) s vremenom 34:57, drugi je bio Žiga Hutter (SCR. T) s vremenom 35:10, a treći je u cilj nakon 39:57 utrčao Luka Kacjan (SCR: T). U štafeti je pobjedila ekipa Falkensteiner 1 (43:33), druge su bile Munje (44:24) a treći Falkensteiner 2 (45:41)

Iako se kaže da se „prvi mačići u vodu bacaju“, ovo će mače nesumnjivo dogodine izrasti u pravog tigra! Welcome home!