Home Trčanje Rezultati utrka 115 trkačica i trkača u Lančić-Knapiću

4. CROSS UTRKA LANČIĆ-KNAPIĆ 2013.
115 trkačica i trkača u Lančić-Knapiću

39
0
VŽ pol 300×250

U nedjelju 9. 6. 2013. godine, u organizaciji “Društva za športsku rekreaciju Lančić-Knapić” održana je “4. cross utrka Lančić-Knapić 2013.”

NW_MgDirekt4

Prije glavnog krosa, održane su dječje utrke. Ukupni pobjednik cross utrke  u muškoj konkurenciji je Josip Lacković (AK Sloboda Varaždin) s novim rekordom staze (18:29:27), a ukupna pobjednica u ženskoj konkurenciji bila je Marina Jakop (TK Ivančica Ivanec).

Ukupno je sudjelovalo 115 trkača (51 u glavnoj utrci i 64 u dječjim utrkama)  iz Bedenca, Trnovca, Mača, Svetog Martina na Muri, Oroslavja, Ivanca, Ivanečke Željeznice, Varaždina, Novog Marofa, Lovrečana, Lepoglave, Bednje, Zlatar Bistrice, Škriljevca, Ledinca Gornjeg, Druškovca, Svetog Juraja na Bregu, Ludbrega, Goričana, Varaždinskih Toplica, Punikvi, Kaniže, Vuglovca, Jerovca, Salinovca, Gačica, Rijeke Voćanske i Lančić-Knapića.

Trkači su nastupali za slijedeće klubove i društva: Atletski klub Maksimir – Zagreb, Atletski klub Jastreb 99 – Jastrebarsko, Atletski klub Sloboda Varaždin, Atletski klub Nedelišće, Trkački klub Ivančica Ivanec, Udruga za kulturu i sport – Bedenec, Atletski klub Stubica, Trkački klub Marathon 95 Varaždin, Triatlon klub 042 Varaždin, Triatlon klub 3MAX Zagreb, Udruga za sport i rekreaciju Lepoglava, Društvo za sportsku rekreaciju Ivanec, Društvo za sportsku rekreaciju Salinovec i Društvo za športsku rekreaciju Lančić – Knapić. Ostali trkači prijavili su se za utrku kao individualci. .

Nakon tradicionalnih blatnjavih i kišnih prošlih godina, sunčano vrijeme je napokon poslužilo organizatore. Stazu dugu 4,3 kilometara (šumski putevi, makadam, asfalt), po vrućem vremenu i po “breg-dol” – valovitom terenu, najbrže je pretrčao legendarni Josip Lacković (AK Sloboda Varaždin) s vremenom 18 minuta i 29 sekundi. Drugo vrijeme imao je Josip Fodrek (DŠR Lančić – Knapić) – 18 minuta i 48 sekundi, a treće Tihomir Cenko (TK Marathon 95 Varaždin) – 19 minuta i 20 sekundi.

U ženskoj konkurenciji ukupno najbolja je bila Marina Jakop (TK Ivančica Ivanec) – 29 minuta i 26 sekundi, druga je bila Barbara Posavec (UKS Bedenec) – 30 minuta i 17 sekundi, a treća Jasmina Benčić (Individualka Mače) – 30 minuta i 42 sekunde.

Dječaci i djevojčice natjecali su se u 12 kategorija na relacijama od 20 do 500 metara. Prva mjesta u svojim kategorijama osvojili su: Leo Habek (DŠR Lančić-Knapić), Jana Kolačko (DŠR Lančić-Knapić), Sven Lončar (DSR Ivanec), Hana Banek (Ind_Ivanec), Valentin Marković (DSR Ivanec), Lea Kukec (DSR Ivanec), Dario Cvetko (DSR Ivanec), Jana Burek (AK Stubica), Eduard Vusić (Ind_Jerovec), Ines Krauthaker (DSR Ivanec), Goran Strelec (DSR Salinovec) i Tia Vrček (Ind_Kaniža)

Spomen medalju kao najmlađi trkač dječje utrke primio je Fran Matuza (DŠR Lančić-Knapić), a spomen medalju kao najstariji trkač cross utrke – Dragutin Levatić (TK Marathon 95 Varaždin).

Nagrade najboljima dodijelio je predsjednik DŠR Lančić – Knapić Vinko Harjač. Ukupno najbolji u muškoj i ženskoj konkurenciji cross utrke primili su prigodne peharce i “tunčece” (ručni rad sponzora utrke – Mecena Jerovec) , troje najboljih po kategorijama medalje, a svi trkači primili su atraktivne majice – “evolucija trkača”. Kod djece troje najboljih po kategorijama primili su medalje, a svi klinci dobili su spomen diplome.

Voditelj utrke bio je Luka Lančić, a u organizaciji utrke je sudjelovalo dvadesetak članova DŠR Lančić – Knapić. Organizacija utrke trajala je više od mjesec dana, a organizatori su primili niz pohvala na svoj račun.

Za učesnike dječje utrke je pripremljeno preko stotinu sendviča i sokova, a za učesnike cross utrke je pripremljeno 60 litara graha s kobasicama, voće (banane), ledeni čaj, cedevita, pa i druga osvježavajuća pića na bazi grožđa ili hmelja.

Nakon dodjele nagrada slijedio je domjenak za trkače, organizatore i gledatelje, te ugodno druženje u društvenom domu u Knapiću.

Impresije nekih trkača:

Vanja Canjuga (Triatlon klub 042 Varaždin): Bio sam na puno utrka u Hrvatskoj i inozemstvu, na utrkama gdje je jedna startnina više nego što je DŠR skupilo ukupnom kotizacijom svih trkača, ali niti jedna utrka nema ovako dobru organizaciju i ovakve navijače.

Tihomir Cenko (TK marathon 95 Varaždin): Čestitke DŠR Lančić-Knapiću na odličnoj organizaciji, kako prije, tako i poslije utrke.

Mario Surjak (DŠR Lančić – Knapić): Na prvi pogled djeluje kratko, ali radi se o izuzetno zahtjevnoj valovitoj kros stazi koja predstavlja veliki izazov, kako za rekreativce, tako i za ozbiljnije trkače.

 

TROJE NAJBOLJIH PO KATEGORIJAMA – CROSS UTRKA

MUŠKI do 19 GODINA

1.Luka Živko (AK Nedelišće)

2.Ivan Jakop (TK Ivančica Ivanec)

3.Nikola Grabar (DŠR Lančić-Knapić)

 

MUŠKI od 20 do 29 GODINA

1.Josip Fodrek (DŠR Lančić – Knapić)

2.Davor Stanko (TK Marathon 95 Varaždin)

3.Ivica Vusić (TK Ivančica Ivanec)

 

MUŠKI od 30 do 39 GODINA

1.Tihomir Cenko (TK Marathon 95 Varaždin)

2.Ivan Kronja (TK Marathon 95 Varaždin)

3.Ivica Plantak (Ind_Ledinec Gornji)

 

MUŠKI od 40 do 49 GODINA

1.Josip Lacković (AK Sloboda Varaždin)

2.Martin Dubovečak (AK Maksimir)

3.Josip Jakop (TK Ivančica Ivanec)

 

MUŠKI od 50 do 59 GODINA

1.Slavko Murić (USR Lepoglava)

2.Branko Dušak (TK Ivančica Ivanec)

3.Valent Dubovečak (USR Lepoglava)

 

MUŠKI 60 + GODINA

1.Dragutin Jagetić (TK Marathon 95 Varaždin)

2.Dragutin Levatić (TK Marathon 95 Varaždin)

 

ŽENE 29 godina i manje

1.Barbara Posavec (UKS Bedenec)

2.Jasmina Benčić (Ind_Mače)

3.Jana Burek (AK Stubica)

 

ŽENE 30 do 39 godina

1.Marina Lančić (DŠR Lančić-Knapić)

2.Zvjezdana Pofuk (TK Ivančica Ivanec)

3.Jasmina Burek (AK Stubica)

 

ŽENE 40 + godina

1.Marina Jakop (TK Ivančica Ivanec)

2.Ruža Hrman (Ind_Trnovec)

 

TROJE NAJBOLJIH PO KATEGORIJAMA – DJEČJA UTRKA

 

DJEČACI DO 3 GODINE (20 metara – Baby maraton)

1.Leo Habek (DŠR Lančić-Knapić)

2.Oliver Županić (DŠR Ivanec)

3.Alen Flis (Ind_Rijeka Voćanska)

 

DJEVOJČICE DO 3 GODINE (20 metara – Baby maraton)

1.Jana Kolačko (DŠR Lančić-Knapić)

2.Tena Cerovec (Ind_Ivanec)

3.Klara Burek (AK Stubica)

 

DJEČACI 4 i 5 GODINA (75 metara)

1.Sven Lončar (DSR Ivanec)

2.Dominik Šoštar (DSR Ivanec)

3.Petar Kušen (DSR Ivanec)

 

DJEVOJČICE 4 i 5 GODINA (75 metara)

1.Hana Banek (Ind_Ivanec)

2.Maja Kronja (Ind_Varaždin)

3.Antea Vrček (Ind_Kaniža)

 

DJEČACI 6 i 7 GODINA (150 metara)

1.Valentin Marković (DSR Ivanec)

2.Tin Petrinjak (Ind_Ivanec)

3.Leon Pofuk (Ind_Ivanec)

   Nikola Friščić (TK Icvančica Ivanec)

 

DJEVOJČICE 6 i 7 GODINA (150 metara)

1.Lea Kukec (DSR Ivanec)

2.Lana Vusić (Ind_Jerovec)

 

DJEČACI 8 i 9 GODINA (300 metara)

1.Dario Cvetko (DSR Ivanec)

2.Jasmin Bregović (Ind_Ivanec)

3.Luka Kokotec (DŠR Lančić_knapić)

 

DJEVOJČICE 8 i 9 GODINA (300 metara)

1.Jana Burek (AK Stubica)

2.Marijeta Habek (DŠR Lančić-Knapić)

3.Ana Jakopec (DŠR Lančić-Knapić)

 

DJEČACI 10 i 11 GODINA (500 metara)

1.Eduard Vusić (Ind_Jerovec)

2.Kristijan Pofuk (TK Ivančica Ivanec)

3.Marko Bičak (Ind_Gačice)

 

 

DJEVOJČICE 10 i 11 GODINA (500 metara)

1.Ines Krauthaker (DSR Ivanec)

2.Barbara Habek (DŠR Lančić-Knapić)

3.Monika Turčin (DSR Ivanec)

 

DJEČACI 12 i 13 GODINA (500 metara)

1.Goran Strelec (DSR Salinovec)

2.Matija Friščić (TK Ivančica Ivanec)

3.Leonardo Kolar (Ind_Gačice)

 

DJEVOJČICE 12 i 13 godina (500 metara)

1.Tia Vrček (Ind_Kaniža)

2.Lana Cukreški (DSR Ivanec)

3.Natalia Matišić (Ind_Vuglovec)

 

Svi rezultati:

http://www.dsr-lancic-knapic.hr/Detalji/tabid/85/ArticleID/200/ArtMID/401/115-trkaca-na-utrci-u-Lancic-Knapicu-REZULTATI.aspx

_____________________

 

POKROVITELJI “4. Cross utrke Lančić – Knapić 2012”

– HEW Ivanec d.o.o.

– MIMI Ivanec

– MECENA Jerovec

– Radio Ivanec

– E-Ivanec.com

Autor: Mario Surjak

(39)

Vrijedi pročitati